MariaDB

Iš OeeTechWiki.
Jump to navigation Jump to search

„MariaDB“ yra atviro kodo duomenų bazių valdymo sistema, paprastai naudojama kaip alternatyva populiaraus LAMP („Linux“, „Apache“, „MySQL“, PHP / „Python“ / „Perl“) kamino „ MySQL“ daliai . Tai yra „MySQL“ pakaitalas, o „Debian“ dabar siunčiami tik su „MariaDB“ paketais. Jei bandysite įdiegti su „MySQL“ serveriu susijusius paketus, vietoj to gausite suderinamas „MariaDB“ versijas.

MariaDB įdiegimas Win lokaliai

MariaDB diegimas Win

Atsisiųskite pasirinktą ar naujausią MariaDB serverio versiją.

Pasirinkta MariaDB versija ir OS

Pasirinkite reikalingą duomenų bazės versiją ir jūsų turimą operacinę sistemą ir spauskite "Download" - atsisiųsti.

  • Paleiskite „MariaDB Installer“
„MariaDB Installer“ Paleidimas
„MariaDB Installer“ Paleidimas
  • ir perskaitykite bei sutikite su licencijos sutartimi.
„MariaDB Installer“ Paleidimas
  • Tada būsite paraginti pasirinkti komponentus, kuriuos norite įdiegti, ir diegimo vietą.
„MariaDB Installer“ Paleidimas

Jei kyla abejonių kuriuos komponentus įdiegti - pasirinkite visus.

Tada diegimo programa paprašys jūsų nustatyti „root“ slaptažodį savo duomenų bazės serveriui. Unikalų slaptažodį lengvai ir paprastai sugeneruokite bei saugiai laikykite Keepass aplinkoje.

„MariaDB“ root slaptažodis

Taip pat rekomenduojame pasirinkti parinktį „naudoti UTF8 kaip numatytąjį serverio simbolių rinkinį“.

Tada jūsų paklaus, ar norite įdiegti „MariaDB“ kaip „Windows“ tarnybą. Turėtumėte pasirinkti šią parinktį, kad įsitikintumėte, jog „MariaDB“ automatiškai veikia visada, kai įjungiama „Windows“ mašina. Taip pat turėtumėte įjungti tinklo parinktį, kad įsitikintumėte, jog jūsų „MariaDB“ serveris yra pasiekiamas per jūsų tinklą:

„MariaDB“ Tarnyba
„MariaDB“ Užimtas Portas

Tokiu atveju jei pasirinktas prievadas Port yra užimtas kitos programinės įrangos, gausite pranešimą. Tokiu atveju reikėtų arba pakeisti TCP port parametrą į kitą, arba sustabdyti atintinkamą prievadą naudojančią WinOS tarnybą.Tada galite būti paraginti nuspręsti, ar norite leisti rinkti anoniminę naudojimo statistiką. Galite pasirinkti, ar įgalinsite šią parinktį, ar ne:

„MariaDB Installer“ Paleidimas

Galiausiai diegimo programa jums praneš, kad ji yra pasirengusi įdiegti „MariaDB“. Norėdami tęsti, spustelėkite „Įdiegti“ ir informuos jus, kai diegimas bus baigtas:

„MariaDB“ Įdiegimas

MariaDB WinOS valdymas

Paleidimas

Stabdymas

MariaDB įdiegimas Debian lokaliai

MariaDB įdiegimas Debian remote

Trumpą šio diegimo vadovo versiją sudaro šie trys veiksmai:

Atnaujinkite savo paketo rodyklę naudodami apt Įdiekite mariadb-serverpaketą naudodami apt. Paketas taip pat įtraukia susijusius įrankius, kad galėtų bendrauti su „MariaDB“ mysql_secure_installation Norėdami apriboti prieigą prie serverio, paleiskite pridėtą saugos scenarijų

  sudo apt update 
  sudo apt install mariadb-server 
  sudo mysql_secure_installation


Toliau yra visos komandos su paaiškinimais, kaip įdiegti „MariaDB“ 10.3 versiją į „Debian 10“ serverį, ir patikrinti, ar ji veikia ir ar yra saugi pradinė konfigūracija.

„MariaDB“ diegimas

Debian 10 versijoje MariaDB 10.3 versija pagal numatytuosius nustatymus įtraukta į APT paketų saugyklas. „Debian MySQL / MariaDB“ pakavimo komanda pažymėjo kaip numatytąjį „MySQL“ variantą.

Įdiekite paketą:

 sudo apt install mariadb-server

Šios komandos įdiegs „MariaDB“, tačiau neprašys nustatyti slaptažodžio ar atlikti kitų konfigūracijos pakeitimų. Kadangi pagal numatytąją konfigūraciją jūsų „MariaDB“ diegimas nesaugus, mes naudosime scenarijų, kurį pateikia mariadb-server , norėdami apriboti prieigą prie serverio ir pašalinti nenaudojamas paskyras.


„MariaDB“ konfigūravimas